איזה צעצועים כדאי לקנות לכלב?

תוכן עניינים

כל הכלבים אוהבים צעצועים, בכל הגילאים.  צעצועי כלבים משמשים לכל מיני צרכים: הם עוזרים לכלב להוציא אנרגיה ולהתאמן, לפתח את שיניו ואת הלעיסה שלו, וישנם גם צעצועי כלבים  שנותנים לכלב גירוי מנטלי. כלבים גם נויטים, בדיוק כמו בני אדם, להשתעמם לאחר זמן מהצעצועים שלהם, ולכן חשוב שאחת לכמה זמן תגוונו את הצעצועים שיש למשחק. על מה יש להקפיד כשקונים צעצוע לכלב?

קנו בהתאם לגיל הכלב

ישנו הבדל מהותי בין גורים לכלבים בוגר בשיניים ובלסת. חשוב שתיקנו צעצוע שמתאים לסוג הלעסת של הכלב, ולא עלול להיגרם לו נזק והלסת לא תיתפח כמו שצריך, או שהשיניים לא יקבלו את הגירוי שהן צריכות כחלק מתהליך הגדילה שלהן.

קנו בהתאם לגודל הכלב ושימו לב שהכלב מתעניין בצעצוע

שימו לב שגודל הצעצוע מתאים לגודל הכלב, ולא, הוא לא יסתדר איתו.

לא תמיד הכלב יתעניין בצעצוע שאתם חושבים שהוא יתעניין בו. אם תוכלו, שימו לב איך הכלב מתייחס לצעצוע עוד בטרם קניתם אותו.

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לקנות בהתאם לצעצעוים שאתם יודעים שהכלב אוהב

קנו בהתאם לסוג הכלב

לגזעים שונים ישנם תכונות שונות, לחלק יצר הבאה גדולה, ולחק משיכה, וחלק מתעניינים פחות במשחקים פיזיים. בררו מה מתאים ביותר לגזע הכלב שלכם ואופיו.

קנו לו צעצועי לעיסה

צעצועי לעיסה הם צעצועים שהכלב יכול לשחק בהם כאשר הוא לבד, וזה חשוב אם אתם מעוניינים שלא ישתעמם ויוציא את השיעמום על הרהיטים שלכם. כך יוכל הכלב להעסיק את עצמו כאשר הוא לבד, להוציא אנרגיה, וגם לאמן את הלסת שלו בלעיסה

קנו צעצועים איכותיים

צעצועי לעיסה מתקדמים כמו  קונג לכלב, הם שימושיים אף יותר. KONG  לכלב עשוי מגומי, וניתן לאחסן בתוכו אוכל, שהכלב צריך להתאמץ ולהתרכז על מנת לחלצו.

המשחק הזה לא רק מעסיק את הכלב, אלא הוא עוזר לו לגרות את המוח, כאשר הוא נאלץ לשמור על הריכוז, ולחפש את הדרך לחלץ את האוכל.

זה יכול להעסיק כלבים במשך זמן רב, שבסופו יזכו לפרס – האוכל.

זה פתרון מצוין מכל הבחינות.

ישנם סוגי קונג לכלב שונים, עם דרגות קושי שונות, ובגדלים שונים, כאלה שמושלמים בתור צעצועים לגורים וכאלה שמושלמים בתור צעצועים לכלבים בוגרים, וניתן למצוא אותם כיום בכל חנות.

ככל שהכלב ייחשף לסוגים שונים של צעצועים מהסוג הזה, הוא ילמד יותר להתמודד עם מציאת פתרונות וכושר ריכוז, ויוכל גם להעסיק את עצמו לזמן רב יותר בהיעדרכם, לטובתו, לטובתכם, ולטובת הרהיטים.

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות אחרונות באתר
מאמרים נוספים שאולי תאהבו