רכב 0 ק"מ – איך זה עובד ולמה זה משתלם?

תוכן עניינים

שוק הרכבים משתנה במשך השנים כל הזמן, כאשר השינוי הוא בסופו של דבר לטובת הצרכן במידה מסוימת, אך לא תמיד – כמו למשל השינויים במחירי הרכב שרק עולים ועולים.

עם זאת, אם נשים את המחיר פרופר בצד, השינויים הגדולים הם במסלולי רכב במימון ועוד מסלולים שיוצרות חברות הליסינג על מנת לאפשר ללקוחותיהן לקנות רכבים חדשים בדרך שהם יוכלו לרכוש בה, למרות המחירים הגבוהים של הרכבים, שלרוב המחירים האלה בכלל נוטים מהמיסים של מדינת ישראל על רכבים, שהם בין הגבוהים בעולם.

המיסים האלו כל כך מייקרים את רכישת הרכב כך שכל מי שמעוניין ברכב חדש, צריך עזרה, ורכב 0 ק"מ זו אחת האפשרויות הפופולריות בשוק לקניית רכב חדש.

לקנות רכב חדש מהניילונים במחיר של רכב יד 2

הקונספט של רכב 0 ק"מ, הוא יצירה של הורדת יד, כאשר היבואן מוסר את הרכב לחברת הליסינג, ודרך הורדת היד הזו מוזילים את עלות הרכב משמעותית (בעיקר את עלויות המיסים) למרות שמדובר ברכב שהוא ממש חדש מהניילונים, ובמקרים רכבים באמת אפילו לא זז מטר (מכאן השם רכב 0 ק"מ.

בעצם ההורדה הזו של היד, הופכת את הרכב למוגדר ברכב משומש, אך בפועל מדובר ברכב חדש כמעט לחלוטין.
המסקנה היא, שאתם יכולים לקנות רכב חדש במחיר של רכב משומש. ממש ככה.

איפה קונים רכב 0 ק"מ?

כאמור, רכב 0 ק"מ זו שיטה שמיישמות חברות ליסינג שונות, כאשר יש חברות שמתמחות בעסקאות כאלו. חברות הליסינג רוכשות את הרכבים מהיבואנים, עם ירידה משמעותית במס בעקבות הירידה ביד, והשורה התחתונה היא שהלקוח, שצריך רכב חדש, מקבל את הרכב במחיר שהוא לא חלם עליו.

מה החסרונות של רכב 0 ק"מ?

החסרון העיקרי הוא ההורדה של ערך הרכב, אם תהיו מעוניינים למכור אותו בהמשך, בגלל ההורדה ביד. הירידה הממוצעת לפי מחירוני הרכב היא 14 אחוז במעמד רכישת הרכב.

לכן תוכלו לזהות עסקת רכב 0 ק"מ משתלמת אם אתם מקבלים הנחה שהיא נמוכה יותר מ- 14 אחוז. באופן כללי כדאי להתעדכן במחירוני הרכב לפני שאתם עושים את העסקה, בשביל לוודא שאתם מקבלים הנחה בהתאם.

אם ההנחה היא נמוכה יותר מירידת הערך לפי מחירוני הרכב, אתם יכולים להתמקח עם חברת הליסינג, מכיוון שעסקה כזו תהיה עבורכם פחות משתלמת. מאחלים לכם נסיעה בטוחה ונעימה ברכב החדש שלכם!

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות אחרונות באתר
מאמרים נוספים שאולי תאהבו